Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Likwidacja ZGL-u i Straż Miejska "pod lupą"

Czwartek, 20 listopada 2014
 • Likwidacja ZGL-u i Straż Miejska

Likwidacja Zarządu Gospodarowania Lokalami, zakaz użytkowania fotoradaru przez Straż Miejską oraz budowa hali widowiskowo-sportowej ze środków zewnętrznych - to główne założenia programu wyborczego Tomasza Budasza.

W pierwszej kolejności należy uporządkować gospodarkę lokalami mieszkalnymi, użytkowymi w centrum miasta - mówi Tomasz Budasz. Wszyscy widzimy puste lokale, wszyscy widzimy wyludnianie się centrum miasta. Miasto musi ożyć, ale potrzebna jest zmiana formuły zarządzania tymi lokalami, stąd pierwszy postulat - trudny, kontrowersyjny - to likwidacja Zarządu Gospodarowania Lokalami. Formuła tego zarządzania wyczerpała się, o czym mówią również inicjatorzy powstania tej komórki. Druga rzecz, którą też chcę od razu wprowadzić, to przyjrzenie się działalności Straży Miejskiej. Deklaruję, że przez pierwsze 3 miesiące Straż Miejska nie będzie używała fotoradaru. Uważam, że są inne zadania Straży Miejskiej i jednostka ta musi wyjść na ulice w celach, do jakich została powołana. Już podczas debaty z komendantem powiatowym Policji pytałem o jego opinię na temat Straży Miejskiej. Kolejna rzecz to zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, ponieważ do tej pory boiska, hale sportowe nie pracują przez 12 miesięcy - to musi zostać zmienione. Oczywiście hala widowisko-sportowo - z zaznaczeniem, że z pieniędzy zewnętrznych. Mamy perspektywę 2014 - 2020. Uważam, że musimy sięgnąć po te pieniądze. Obiecywali to wszyscy - łącznie z moim kontrkandydatem. Natomiast ja mówię, że przy udziale pieniędzy zewnętrznych. Jeżeli brak będzie tych pieniędzy, hala nie powstanie, miasta samodzielnie na to nie stać - nie boję sie takich trudnych odpowiedzi. Najważniejszy dział to gospodarka i miejsca pracy, współpraca z gminami ościennymi i to, do czego będę wracał, czyli zgodne połączenie Gminy Gniezno z Miastem Gniezno - oczywiście w dłuższej perspektywie czasowej.
Na zarzuty Krzysztofa Ostrowskiego, Tomasz Budasz odpowiada jednoznacznie. Ja myślę, że on jest lekarzem - nie wiem jakiej specjalności, być może on usypia pacjentów - mówi kandydat PO na prezydenta. On jest lekarzem, który dzisiaj deklaruje, że będzie prezydentem na pół gwizdka, bo będzie nadal leczył ludzi. Nie będę krytykował Krzysztofa Ostrowskiego, nie będę stosował tej mowy nienawiści, którą on stosuje, nie będę obłudnym i cynicznym politykiem, którym on jest.
Likwidacja Zarządu Gospodarowania Lokalami oznacza konieczność przynajmniej częściowej zmiany administrowania lokalami. Uważam, że formuła ZGL-u się wyczerpała - dodaje Tomasz Budasz. Musi powstać komórka kilkuosobowa w Urzędzie Miasta do pobierania dochodów, natomiast całość spraw związanych z administrowaniem powinna odbywać się tak, jak teraz - przez Spółkę URBIS. Spółka URBIS, podobnie jak inne spółki miejskie, jest naprawdę dobrze zarządzana i uważam, że przygotowana merytorycznie do zarządzania i administrowania lokalami. Nie biorę natomiast pod uwagę likwidacji Straży Miejskiej dlatego, że po rozmowie z komendantem Policji wiem, że wykonuje ona wiele zadań z bezpośredniego porządku publicznego. Natomiast nie może być tak, że głównym zadaniem Straży Miejskiej jest postawienie fotoradaru i nakładanie dodatkowych mandatów.
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(12)

 • 21.11.2014 17:16  Odpowiedz na komentarz

  Pan Budasz ma taki pojęcie o funduszach europejskich jak były prezydent o reformowaniu Gniezna!

 • Panie Budasz jest pan kiepski - wiadomo wszem i wobec, że jeżeli pan wygra to od razu pan znajdzie pracę dla niewybranych z "Wielkopolan" i PO, bo likwidacja ZGL powoduje, że powstanie nowe ustrojstwo dla swoich działaczy!! Niech pan nie kłamie, bo taka jest prawda!! I niech pan nie gospodaruje czasem młodzieży i dzieci, bo od tego są rodzice!!

 • 21.11.2014 12:25  Odpowiedz na komentarz

  "Ja myślę, że on jest lekarzem - nie wiem jakiej specjalności, być może on usypia pacjentów - mówi kandydat PO na prezydenta. On jest lekarzem..."
  Z tej wypowiedzi Pana Budasza wynika, że nie ma wiedzy na temat profesji Pana Ostrowskiego, w dodatku insynuuje że "usypia pacjentów", myślę, że taka wypowiedź nie przystoi kandydatowi na prezydenta.

 • 21.11.2014 11:31  Odpowiedz na komentarz

  Kilka statystykStrata MPK za rok 2011 około 2.800000,00 DWA MILIONY OSIEMSET TYSIĘCY ZŁOTYCHStrata MPK za rok 2012 około 3.200000,00 TRZY MILIONY DWIEŚCIE TYSIĘCY ZŁOTYCHStrata MPK za rok 2014 około 3.500000,00 TRZY MILIONY PIĘĆSET TYSIĘCY ZŁOTYCHZuch chłopak ten Budasz, jak tak będzie rządził Gnieznem jak rządzi MPK to takiej katastrofy nasze miasto nie udźwignie.

 • 21.11.2014 08:17  Odpowiedz na komentarz

  odrazu widać kogo lubi MG .

 • 21.11.2014 07:26  Odpowiedz na komentarz

  Brawo Panie Tomku,naszemu miastu przyda się powiew świeżości, bo co Pan Ostrowski ma do zaoferowania to już wszyscy wiemy :)

  21.11.2014 11:32

  Pan Budasz, to rzeczywiście świeża krew, niestety zainfekowana pałeczkami Gruszczyńskimi.

 • 21.11.2014 02:44  Odpowiedz na komentarz

  Teraz dopiero to widzą?
  TO PO trzeba zlikwidować

 • 21.11.2014 02:43  Odpowiedz na komentarz

  PO miało 8 lat na BUDZENIE MIASTA!!10 obietnic Tuska strony www Platformy z 09.2009. pamiętamy!!1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy.
  2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty.
  3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic.
  4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ.
  5. Uprościmy podatki, wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy 200 opłat urzędowych.
  6. Przyśpieszymy budowę stadionów na Euro 2012.
  7. Wycofamy wojska z Iraku.
  8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce.
  9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet.
  10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją. Polska zasługuje na cud gospodarczy.
  Donald Tusk, 19 października 2007 r.
  rządzi to ugrupowanie od 7 lat, i co zrobili?? jeżeli ktoś nie pamięta i jeszcze im wierzy, to niestety potrzeba Gnieznu psychiatry!!

  21.11.2014 10:52

  Droga Mieszkanko, proponuję więc nie głosować na PO w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych i oddzielić sprawy miasta od ogólnopolskiej polityki.
  Proszę sprawdzić program wyborczy byłego już prezydenta naszego miasta i odpowiedzieć sobie na pytanie; ile z tego programu udało się wprowadzić przez 8 lat urzędowania. Rzetelnej oceny życzę....

  21.11.2014 08:16

  Dużo zrobili, bo nauczycielom podnieśli pensje. Super.

 • 21.11.2014 01:15  Odpowiedz na komentarz

  Wyborco! Czas na zmiany, do likwidacji PO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PODOBNE TEMATY
Zakończył się remont ulicy Roosevelta Roboty budowlane na zadaniu inwestycyjnym realizowanym wspólnie przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i... Piątek, 13 września 2019
Wojna na linii Miasto - Powiat? Magistrat stracił blok wart miliony, a wypomina 2,9 tys. zł przeznaczone na turystykę Urząd Miasta Gniezna szuka sporu prawdopodobnie z każdym możliwym podmiotem - w szczególności ze Starostwem... Piątek, 13 września 2019
Prezydent nie popiera posłanki? Radni miejscy są pełni obaw! Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz najwyraźniej zaliczył kolejną wpadkę. Tym razem nastawił przeciw... Niedziela, 8 września 2019
Kierowanie ruchem na skrzyżowaniu Wrzesińskiej i Kostrzewskiego Jak informuje prywatny inwestor prowadzący prace przy przebudowie skrzyżowania ulic Wrzesińskiej i Kostrzewskiego,... Sobota, 7 września 2019