Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Syn senatora karany za jazdę po alkoholu Przewodniczącym Okręgowej Komisji Wyborczej!

Poniedziałek, 17 listopada 2014
  • Syn senatora karany za jazdę po alkoholu Przewodniczącym Okręgowej Komisji Wyborczej!

Spore zamieszanie i "zniesmaczenie" podczas wczorajszych wyborów wywołało powołanie na przewodniczącego Obwodowej Komisji Wyborczej nr 33 Jakuba Gruszczyńskiego - syna senatora Piotra Gruszczyńskiego, który 5 czerwca 2012 roku został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu. Przypomnijmy, że wydmuchał wtedy 1 promil alkoholu.

"To niedopuszczalne, żeby taka osoba była przewodniczącym komisji wyborczej!", "Czy senator wszędzie macza swoje ręce?", "Ten człowiek nie ma honoru. Kpi z mieszkańców kiedy zwracają mu wagę." - wiadomości o takiej treści otrzymaliśmy wczoraj od naszych czytelników. Chodziło o przewodniczącego Obwodowej Komisji Wyborczej nr 33 mieszczącej się na os. Wł. Łokietka, której przewodniczącym był Jakub Gruszczyński - syn senatora Platformy Obywatelskiej, Piotra Gruszczyńskiego. Nie podejmowałem takiej decyzji, nie wpływam absolutnie na takie sprawy, jestem absolutnie poza tym - mówi senator Piotr Gruszczyński. Myślę, że to jest pytanie do tych, którzy podjęli taką decyzję. Jeśli jest tutaj coś niezgodnie z prawem, całkowicie się pod tym podpisuję.
Kiedy udaliśmy się na miejsce, przewodniczący komisji odmówił nam udzielenia oficjalnej wypowiedzi na ten temat. Tego typu postępowanie pozostawiamy do komentarza opinii publicznej.
J.P.

Napisz komentarz

Komentarze(33)

  • 19.11.2014 12:45  Odpowiedz na komentarz

    @OBSERWATOR: Sam weź startuj. Nikt Ci nie zabroni. Każdy może. Wyborcy zdecydują.

  • 19.11.2014 12:42  Odpowiedz na komentarz

    @TEMPLARIUSZ: Najpierw zobacz komu chce się pracować w W-wie, a dopiero później oceniaj. Są tacy, którzy chcą być w Parlamencie dla kariery ale jest też taki, który jest tam żeby rzetelnie pracować a nie błyszczeć przed kamerami.

  • 18.11.2014 19:45  Odpowiedz na komentarz

    Panie bechciu - każdy polityk odpowiada za swoje dzieci i całą rodzinę. Tak jest na całym świecie i w Polsce takze. Wielka celebrytką jest córka Tuska,byłaby nikim, gdyby nie koneksje rodzinne. A jak sie upił syn Wałęsy i jechał samochodem, to co było? Trudno, Gruszczyński powinien zareagować, a skoro tego nie zrobił, to znaczy, ze jego standardy sa takie same, jak syna.

  • Jak podwyższono wynagrodzenie za komisje do trzystu-złotych to PO to nastąpiła aktywizacja PO/

  • PIS potrafi tylko rozliczac, nadworni ksiegowi historii, robiacy skansen z tego kraju. Wprowadzacie tylko zamet. Wlasne matki posprzedajecie jesli powiedzialy by dobre slowo o PO. PIS SPADKOBIERCY PRL.

  • 18.11.2014 15:54  Odpowiedz na komentarz

    p,Jakub Gruszczynski to osoba pelnoletnia i zgodnie z naszym prawem decyduje sam za siebie i osobiscie poniesie konsekwencje za swoje postempowanie . Nie rozumie tego ze ktos sie czepia senatora notabene ojca p.Jakuba.

  • BARDZO DOBRZE to jest prawdziwy obraz partii rządzącej -teraz wiecie na kogo głosować

  • Nie głosujcie na Budasza bo kolejny raz rządzić będzie senator!
    Żonka z listy PO do RM a synuś w komisji, kto jeszcze oprócz rodzinki i Pilaczka reprezentuje PO. Zróbmy wszystko aby rozliczyć PO.

    18.11.2014 19:50

    Zona Gruszczyńskiego, siostra Arndta, szwagier Ciechomskiej i cała plejada krewnych i pociotków urzędnikow. Tak wygląda demokracja w wydaniu gnieźnieńskim. A tak na marginesie tak słabych rad samorządowych w mieście i w powiecie jeszcze nie było.

    18.11.2014 15:56

    PISIOR.......

  • 18.11.2014 11:42  Odpowiedz na komentarz

    Kandydatem do składu obwodowej komisji wyborczej może być osoba, która stale zamieszkuje na obszarze gminy właściwej dla tej komisji i posiada prawo wybierania, tj. osoba, która:1) jest obywatelem polskim;
    2) najpóźniej w dniu wyborów kończy 18 lat;
    3) nie jest pozbawiona praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu;
    4) nie jest pozbawiona praw wyborczych orzeczeniem Trybunału Stanu;
    5) nie jest ubezwłasnowolniona prawomocnym orzeczeniem sądu.

    18.11.2014 17:51

    bo barany pyski drą robiąc na wszystko nagonkę i manipulują ludźmi w Gnieźnie , dziwię się bo okazuje się że trochę ludzi dało się nabrać na te dziadowskie kłamstwa i to w różnych sprawach, dlatego trzeba ich unikać i nie wybierać bo jak opanują cały kraj to będzie jak u tych arabów co kobiety muszą tam nawet twarze mieć zasłonięte

    18.11.2014 15:47

    czyli wszystko ok, wszystko sie zgadza

    18.11.2014 13:39

    najlepszy komentarz! zjedliby człowieka, bo zrobił kiedyś głupotę

  • 18.11.2014 11:25  Odpowiedz na komentarz

    na widły to całe kolesiostwo i z miasta....

  • 18.11.2014 10:25  Odpowiedz na komentarz

    Poseł PIS z Gniezna Z.Dolata - prawdopodobnie miał finansowe braki 70.000 zł z pieniędzy kancelarii sejmu na utrzymanie biura. Zatrudniał prawdopodobnie pracownika w biurze poselskim na czarno.Pisała o tym prasa a przd postępowawniem dochodzeniowym uratował immunitet. Toć to gorsze jak podróże Hofmana i spółki z PIS.

  • 18.11.2014 10:08  Odpowiedz na komentarz

    Buta i pycha PIS w komentarzach nie zna granic.Ciekawa jestem, czy PIS zgodnie z prawem postawił swoje piramidy plakatów na słupach osiedlowych i na wejściach do kościołów.Gdyby mogli to swoje plakaty umieściliby nawet na ołtarzach.

    19.11.2014 14:11

    Piramidy plakatów PIS i Ziemi Gnieźnieńskiej ustawione były bezprawnie. Zgodne z prawem są tylko piramidy partii lewicowych PO i SLD reszta robi to z naruszeniem prawa. Zgłoś to szybciutko w prokuraturze. Bezprawnie o zgrozo niektórzy kandydaci poza namaszczonymi rozkładali także swoje ulotki w budynkach Spółdzielni Mieszkaniowej. Za taki numer to już powinien być wyrok z urzędu.

  • 18.11.2014 09:57  Odpowiedz na komentarz

    a czemu nie pisze się o córeczce Tomaszewskiego, która w dziwny sposób znalazła się w UM?

    19.11.2014 12:34

    Tytan pracy żona p.Kujawy też pracownik UM.

  • 18.11.2014 09:41  Odpowiedz na komentarz

    No widać nawet PO - By Zyło Sie Lepiej - rodzinie i kolesiom.Kto zagłosuje na tego pana co rządzi MPK będzie miał 100% pewność ze ten pan na zdjęciu będzie a UM pracował

    18.11.2014 10:49

    Przyjdzie Ostrowski i zrobi czystki jak w powiecie , bo 90 % zmienił pracownikó!

  • 18.11.2014 09:11  Odpowiedz na komentarz

    Za rok podziękujemy p.senatorowi Gruszczyńskiemu p.posłowi Tomaszewskiemu

    19.11.2014 07:31

    Nie tylko nim, ale również Arndtowi i tak samo Dolacie, ta cała nasza czwórka jest strasznie nieudolna, wymieniś to całe towarzystwo w 100%.

  • Już sam wyraz "senator" przyprawia mnie od pewnego czasu o mdłości. przestańcie wreszcie pisać o tym człowieku i jego rodzinie, bo to już rzygac się chce. Senator zamiast w senacie rozrabia od lat w Gnieźnie, żonę chciał wcisnąć do Miasta, ale na szczęście odpadła. teraz ten synalek. Czy ta Polska pod sztandarami PO naprawdę to już DNO? Tylko nie głosujcie na Budasza, bo będzie nami rządził ( przepraszam - manipulował) znowu senator!

    18.11.2014 10:32

    A jak Ostrowski, to co? znowu cała Ziemia do koryta.Pamiętamy ze starostwa kierowcę z pensją Dyrektora a inny członek Ziemi z Trzemeszna zatrudniony z rodziną .....

    18.11.2014 09:24

    Święte i prorocze słowa!!!!!

  • 17.11.2014 22:52  Odpowiedz na komentarz

    To już śmiech na sali.On nigdy nie macza paluchów,żeby nie tatuś,to kto niby by jemu to załatwił.

  • 17.11.2014 21:40  Odpowiedz na komentarz

    Kolejny żenujący spektakl rodziny senatorskiej. Czyżby synusiowi zabrakło na alkohol 300zł. Ludzie nie mają pracy w szkołach dzięki polityce kadrowej Gruszczyńskiego, Pilaka I Kuźniakowej a synuś łasi się na 300zł.

    18.11.2014 17:37

    nie 30,00 zł a 300,00 zł

    18.11.2014 11:23

    nie 30,00 zł a 300,00 zł

  • 17.11.2014 21:07  Odpowiedz na komentarz

    Aż się nie chce wierzyć oby Bóg sprawił żeby Psl weszło w koalicje z Pisvi ZG bo inaczej wyprowadzam się stąd!!

  • 17.11.2014 20:56  Odpowiedz na komentarz

    Następny głodny.

PODOBNE TEMATY
Dzisiaj wybory do europarlamentu! Sprawdź gdzie możesz oddać głos Dzisiaj w całej Polsce odbywają się wybory europarlamentarne. Przypominamy, gdzie możecie oddawać swoje... Niedziela, 26 maja 2019
Łączmy siły z całym światem w walce z kryzysem klimatycznym! Takim hasłem Gnieźnieńska młodzież zachęca do wzięcia udziału w "Pikniku dla Klimatu" - wydarzeniu w... Środa, 22 maja 2019
Kandydatki do Europarlamentu zabrały głos w sprawie PKS-u! Mają pomysł na rozwiązanie problemu W niedzielę przed dworcem PKS w Gnieźnie odbyła się konferencja prasowa kandydatek Wiosny do Europarlamentu.... Poniedziałek, 20 maja 2019
I sesja Rady Gminy Kiszkowo. Wójt zaprzysiężony 19 listopada 2018 r. odbyła się I sesja Rady Gminy Kiszkowo, w trakcie której wręczone zostały zaświadczenia... Wtorek, 20 listopada 2018