Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wybory Samorządowe 2014. Relacja na żywo z gnieźnieńskich sztabów wyborczych

Niedziela, 16 listopada 2014
  • Wybory Samorządowe 2014. Relacja na żywo z gnieźnieńskich sztabów wyborczych

Dzisiaj w gnieźnieńskich sztabach wyborczych spotkali się kandydaci, na których mieszkańcy powiatu mogli oddawać swoje głosy. Wszyscy w skupieniu i z niepokojem oczekują na wyniki z powiatu.

godz. 21.30
W sztabie wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Gnieźnie zbierają się kandydaci startujący z list SLD. Wśród gości znalazł się m.in. prezydent Jacek Kowalski. Wszyscy oczekują wyników spływających z komisi wyborczych z nadzieją, że wynik z powiatu gnieźnieńskiego będzie lepszy niż ogólnopolski.



godz. 22.04
Do sztabu spływają pierwsze informacje z komisji wyborczych dotyczące wyników głosowania. Z OKW mieszczącej sie w Szkole Podstawowej nr 5 wśród prezydentów najwięcej głosów zdobył Jacek Kowalski - 100, Krzysztof Ostrowski - 81, Tomasz Budasz - 73. W OKW w Gimnazjum nr 3 Jacek Kowalski zdobył 210 głosów, a Tomasz Budasz i Krzysztof Ostrowski po 183 głosy.

godz. 22.12
Z informacji, jakie spłwają do sztabu wynika, że prawdopodobnie odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich w Gnieźnie.

godz. 22.19
W OKW w Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej najwięcej głosów wśród kandydatów na prezydenta  zdobył Krzysztof Ostrowski - 206, Jacek Kowalski - 172, Tomasz Budasz 131.
Wśród radnych w Radzie Miasta zasiądą: Arkadiusz Masłowski (PO) oraz Maciej Elantkowski (Ziemia Gnieźnieńska - Gniezno 21).

godz. 22.51
Znany jest kolejny radny miasta - Marek Zygmunt (Ziemia Gnieźnieńska - Gniezno 21).

godz. 22.57
W OKW w Przedszkolu nr 8 najwięcej głosów zdobył Tomasz Budasz - 188, za nim Jacek Kowalski - 153, a Krzysztof Ostrowski - 146.
Kolejnym radnym miasta został Dariusz Banicki (PO).

godz. 23.15
W Przedszkolu nr 14 najwięcej głosów zebrał Jacek Kowalski - 463, Tomasz Budasz - 344, Krzysztof Ostrowski - 336.

godz. 23.28
Krzysztof Modrzejewski (Ziemia Gnieźnieńska - Gniezno 21) oraz Jan Szarzyński w Radzie Miasta Gniezna.

godz. 23.49
W Szkole Podstawowej nr 8 wśród kandydató na prezydenta najwięcej głosów zebrał Krzysztof Ostrowski - 241, Tomasz Budasz - 225, Jacek Kowalski - 184.
Kolejnym radnym został Marcin Jagodziński (SLD)

godz. 00.04
W Radzie Miasta Gniezna zasiądą także: Maciej Maciejewski (PO), Michał Glejzer (PO) oraz Ryszard Nieman (ZIemia Gnieźnieńska - Gniezno XXI).
W OKW w Przedszkolu nr 12 najwięcej głosów zdobył Krzysztof Ostrowski - 148, Tomasz Budasz - 133, Jacek Kowalski - 122.

godz. 00.11
W OKW w Gimnazjum nr 1 największą liczbę głosów otrzymał Krztsztof Ostrowski - 352, Jacek Kowalski - 229, Tomasz Budasz - 183.
Do tej pory, po podliczeniu głosów w 11 OKW ( w tym oddziały zamknięte) największą liczbę głosów zdobył Krzysztof Ostrowski - 35,6%, Jacek Kowalski - 34,2%, Tomasz Budasz - 30,5%

godz. 00.21
Wyniki z 23 komisji wyborczych:
Krzysztof Ostrowski - 4575 głosów (36,1%), Tomasz Budasz - 4223 głosy (33,3%), Jacek Kowalski - 3882 głosy (30,6%).

godz. 00.41
Ryszard Karmoliński (SLD) kolejnym radnym Rady Miasta.


godz. 00.53
Anna Krzymińska (PO)  radną Rady Miasta.

godz. 01.01
Znane są nieoficjalne wynki z 35 komisji wyborczych (zostały 4 komisje).
Krzysztof Ostrowski - 7 323 głosy (36%)
Tomasz Budasz - 6 608 głosów (32,5%)
Jacek Kowalski - 6 407 głosów (31,5%)

godz. 01.07
Znane są nieoficjalne wyniki wyborów wśród niektóych gmin w terenu powiatu.
Gmina Czerniejewo - burmistrzem został Tadeusz Szymanek
Gmina Gniezno - wójtem został Włodzimierz Leman
Gmina Niechanowo - wójtem został Eugeniusz Zamiar
Gmina Łubowo - wójtem został Andrzej Łozowski
Gmina Kiszkowo - wójtem został Tadeusz Bąkowski

godz. 01.32
Jan Budzyński wszedł do Rady Miasta Gniezna

godz. 01.39
W składzie Rady Gminy Gniezno znaleźli się:
  • Maria Jolanta Brykczyńska
  • Agata Górna
  • Mariusz Nawrocki
  • Zygmunt Lewandowski
  • Piotr Sobański
  • Bolesław Dziel
  • Piotr Łykowski
  • Roman Solarek
  • Kazimierz Bułakowski
  • Edyta Żuchowska
  • Wioletta Nawrocka
  • Marian Kaźmierczak
  • Paweł Jesiołowski
  • Wojciech Wilkosz
  • Łukasz Ciesielski

godz. 01.41

Jacek Kowalski wyszedł ze sztabu.

godz. 01.43
Znamy wyniki z 37 komisji wyborczych:
Krzysztof Ostrowski - 7 874 głosy (36,03%)
Tomasz Budasz - 7 084 głosy (32,42%)
Jacek Kowalski - 6 896 głosów (31,55%)

godz. 09.05
Krzysztof Szkudlarek burmistrzem Witkowa. W gmienie Kłecko odbędzie się natomiast druga tura wyborów.

J.P.

Napisz komentarz

Komentarze(29)

  • 22.11.2014 21:12  Odpowiedz na komentarz

    na pewno nie interesuje mnie kandytura pana na o.......

  • 19.11.2014 12:58  Odpowiedz na komentarz

    @WYBORCA: Trzeba było iść i zobaczyć baner kandydata SOS dla Gniezna (sympatyzującego z PiS) p. Koniecznego rozwieszony na płocie Parafii św. Wawrzyńca.. A dopiero później zadawać takie pytania.

  • 18.11.2014 16:50  Odpowiedz na komentarz

    Jak prezydentem będzie Budasz to Spachacz będzie radnym powiatowym w starostwie a nie zastępcą.

  • 18.11.2014 16:00  Odpowiedz na komentarz

    Jak prezydentem będzie Budasz. Zastępca. Zostanie spachacz. Który zdradził. Kowalskiego

  • 18.11.2014 01:30  Odpowiedz na komentarz

    Krawczykowi jak widać tylko już apetyt dopisywał. A ta katechetka wyfiokowana, jak na zabawę w remizie strażackiej! Czy kościół św. Wawrzyńca to kościół PO?

  • 17.11.2014 20:33  Odpowiedz na komentarz

    Panie Górkowski (ciepłowniku) ten jad nienawiści zalewa panu mózg.Odwiedź pan psychiatrę.

  • Za porażkę Kowalskiego odpowiada czerwony baron Zdzisław Kujawa i to on przegrał a nie marionetka zwana Jackiem. Ludzie mają dość bezkarności i cwaniactwa. Ciekawe jak zareagują kibice START Gniezno kiedy zrozumieją że ten czerwony wąż wpycha tam łapska żeby robić interesy z Panem Sochą. Wyczuł dużo pieniędzy do wyrwania- myslę że szef CARBONU zdaje sobie sprawe jaki to przebiegły wąż i w porę załatwi gada. Dzieki temu wynikowi uratuje się PEC i ZGL pozbedzie się Landowskiej-mam nadzieje

    17.11.2014 23:15

    Pan z Carbonu to kolejny do robienia interesów.

    17.11.2014 13:57

    Dość Kujawów Purolów Wójcik Grobelnego Pilaka Andrzejewskiego Goscińaka

    17.11.2014 13:16

    Jakie interesy? Człowieku zgłoś się na dziekankę, bo jad wypływa ci z ust. Okropnie czyta się takie komentarze pełne nienawiści. Zacznij leczyć się na nogi, bo na głowę już za późno.

  • Może być tylko lepiej. Były dał prace ale tylko rodzinie, niech teraz sam zasmakuje bezrobocia. Chociaż pewnie koledzy nie pozwolą mu popaść w depresje i znajdą mu jakiś stołek, żeby te kilka miesięcy do emerytury miał na czym siedzieć. Tylko Ostrowski daje nadzieje na uczciwość.

    17.11.2014 11:54

    Bez przesady, czy ostrowski to osoba uczciwa ? Nikt nie pamięta jak był starostą ? Był teraz w radzie powiatu i co mamy z naszego szpitala ? Oczywiści, sami wybieramy to. Jednak nie wiem czy to dobry typ na prezydenta. Podsumujemy jego pracę po 4 latach. Co do kowalskiego, już ma posiadkę bo przecież wygrał do powiatu. Zapewne to jeszcze nie koniec, jednak należy mu się. Rządził Gnieznem przez tyle lat, teraz poszła mobilizacja znajomych i znajomych żeby przegłosować i się udało. Czy to trafne wybory, czas pokaże.

  • 17.11.2014 10:48  Odpowiedz na komentarz

    Jaki piękny ranek ,bez Kowalskiego,Purola

  • 17.11.2014 09:31  Odpowiedz na komentarz

    Żebyście się jeszcze nie zdziwili :) Pan Kowalski ma już ciepłą posadę :)

  • 17.11.2014 08:51  Odpowiedz na komentarz

    Ta dla Ostrowskiego!

  • 17.11.2014 08:04  Odpowiedz na komentarz

    precz z pisem w Gnieznie i znowu kler przy wladzy na szczescie druga tura

  • 17.11.2014 07:52  Odpowiedz na komentarz

    miejmy nadziej że weżmie Landzie ze sobą aroganci odchodzą jest nadzieja

  • 17.11.2014 06:17  Odpowiedz na komentarz

    Czas na zmiany. Czas na dekomunizacje wUM. Czas na emerytury dla żołnierzy. LWP

  • 17.11.2014 06:17  Odpowiedz na komentarz

    Czas na zmiany. Czas na dekomunizacje wUM. Czas na emerytury dla żołnierzy. LWP

  • 17.11.2014 03:45  Odpowiedz na komentarz

    Pan Kowalski będzie sobie teraz cichutko siedział w kąciku sali starostwa, jako jeden z szeregowych radnych powiatu i będzie reprezentował klub SLD, ktory nawet nie bedzie miał większości w tej radzie.Wytrzyma po latach brylowania?

  • 17.11.2014 03:40  Odpowiedz na komentarz

    Mam nadzieję, że nie pocieszą pana Kowalskiego stanowiskiem starosty

  • 17.11.2014 03:04  Odpowiedz na komentarz

    Pan Kowalski wreszcie na emeryturze!

    17.11.2014 06:25

    Niech już ten pan sobie odpoczywa...

  • 17.11.2014 01:23  Odpowiedz na komentarz

    Mieszkańcy Niechanowa tak rozpowiadali, że to koniec już rządów Eugeniusza Zamiara bo nic dla gminy nie robi ... i co ? wybrali E.Zamiara: ) ott polski paradoks: )

  • 16.11.2014 23:52  Odpowiedz na komentarz

    Gratulacje Panie Darku !

  • 16.11.2014 23:11  Odpowiedz na komentarz

    Kto wójtem w Niechanowie?

  • Tylko nie Kowalski bo znowu miasto będzie cierpieć zero nowych firm rynek wieczorem totalnie pusty zero atrakcji i wgl. do bani jeszcze trochę to Gniezno będzie leżeć koło Wrześni a nie Września koło Gniezna zero rozwijania się dzięki dotychczasowej władzy .............

    17.11.2014 10:51

    Nareszcie zrobiono z nimi porządek tak jak w Stowarzyszeniu!

    17.11.2014 07:07

    To miasto pod rządami kowalskiego nie umiera tylko umarło! Człowiek bez kompetencji, pojęcia o rządzeniu, prezencji! Tak ot całe sld! Tak jak ktoś napisał w komentarzu niżej spójrzmy na prawie cztery razy mniejszą wrześnie. No ale jak się inwestuje w pierogi i fontanny....

PODOBNE TEMATY
Wiosna Biedronia w Gnieźnie zorganizowała niestandardową akcję na ulicach Pierwszej Stolicy Lokalni działacze Partii na czele z Kacprem Parolem, koordynatorem powiatowym, umiejscowili symboliczne... Wtorek, 30 lipca 2019
Dzisiaj wybory do europarlamentu! Sprawdź gdzie możesz oddać głos Dzisiaj w całej Polsce odbywają się wybory europarlamentarne. Przypominamy, gdzie możecie oddawać swoje... Niedziela, 26 maja 2019
Łączmy siły z całym światem w walce z kryzysem klimatycznym! Takim hasłem Gnieźnieńska młodzież zachęca do wzięcia udziału w "Pikniku dla Klimatu" - wydarzeniu w... Środa, 22 maja 2019
Kandydatki do Europarlamentu zabrały głos w sprawie PKS-u! Mają pomysł na rozwiązanie problemu W niedzielę przed dworcem PKS w Gnieźnie odbyła się konferencja prasowa kandydatek Wiosny do Europarlamentu.... Poniedziałek, 20 maja 2019