Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Senator dementuje pogłoski, a Policja nielegalnie przesłuchuje dziennikarzy?

Poniedziałek, 3 listopada 2014
  • Senator dementuje pogłoski, a Policja nielegalnie przesłuchuje dziennikarzy?

Potępienie wydarzeń z Sesji rady Miasta Gniezna oraz zapewnienie, że Rafał Spachacza po wejściu do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego nie obejmie żadnej funkcji - senator Piotr Gruszczyński przekazał opinii publicznej jasną wiadomość.

W trakcie sesji Rady Miasta Gniezna doszło do naruszenia nietykalności osobistej zastępcy prezydenta Rafała Spachacza - mówi senator Piotr Gruszczyński. (...) Młody człowiek obserwuje co się dzieje w trakcie sesji i widzi, że wychodzą kamery. Podejrzewam, że nie dostrzega, że jedna z kamer jest uruchomiona i dzieje się to, co zostało uwiecznione na filmie. Co do jednej rzeczy nie mam wątpliwości - że Policja mając ten materiał w ciągu kilku godzin złapie tego człowieka. Ponieważ dzieje się to na ostatniej sesji przed końcem kadencji i dotyczy to bardzo ważnej związanej z samorządem, która startuje w wyborach, nasuwa się podejrzenie, że to jest zorganizowana akcja na rzecz zdyskredytowania zastępcy prezydenta, który startuje do rady powiatu. (...) W mojej ocenie wydarzyło się podczas kampanii do wyborów samorządowych coś, co jest potępiane przez mieszkańców Gniezna. Jednocześnie to wydarzenie pokazuje jakie mogą nastąpić konsekwencje. Od dzisiaj już nie wiemy i nikt nie jest w stanie przewidzieć czy na najbliższej sesji Rady Powiatu nie dojdzie do podobnego nie dojdzie do podobnego ataku, bo być może inna konkurencja polityczna dojdzie do wniosku, że warto byłoby zdyskredytować kolejnego lidera koalicji rządzącej. Zmierzam do tego, że i miasto i starostwo musi zacząć zastanawiać się nad swoim bezpieczeństwem. To wydarzenie pokazuje, ze osoba atakująca nie ma żadnych przeszkód, najmniejszego problemu, żeby zrobić zdecydowanie coś gorszego. (...) Chodziłem na sesje Rady Powiatu i nie pamiętam jednej sesji, na której nie doszłoby do awantury. Non stop agresja, atak. Nie chcę wymieniać osób, które to prowokowały, ale ci ludzie są, mają nazwiska, ubiegają sie o kolejne zaszczyty i jeszcze są popierani przez osoby, które twierdzą, że to są ludzie, którzy potrafią łączyć środowiska. Otóż to jest nieprawda, to jest kłamstwo. (...) Zwracam się z apelem do liderów list, żeby tego rodzaju działania i występki zostały jednoznacznie potępione. W tej sprawie musimy mówić jednym głosem. Przeprowadziłem rozmowy z panem Rafałem Spachaczem. Kiedy zastępca prezydenta Rafał Spachacz ogłosił na konferencji prasowej, że będzie startował do Rady Powiatu z list Platformy Obywatelskiej, pojawiło się mnóstwo plotek - między innymi osoby, które dzisiaj kandydują do samorządów zwróciły się do mnie z takim przekazem, że Rafał Spachacz startuje dlatego, że ma obiecane stanowisko - było konkretnie mowa o starostwie. Otóż pan Rafał Spachacz nie ma obiecanej żadnej funkcji związanej z jakimkolwiek samorządem. Upoważnił mnie wczoraj, żebym przekazał następującą informację: pan Rafał Spachacz, jeśli obejmie mandat, nie przyjmie funkcji przewodniczącego lub wiceprzewodniczącego jakiejkolwiek komisji. Podkreślił, że idzie w tych wyborach tylko i wyłącznie po to, żeby poprzez swoją wiedzę wspierać zarząd Starostwa Powiatowego, żeby służyć na rzecz mieszkańców Gniezna.
Warto podkreślić, że nie bardzo wiadomo za co ma być poszukiwany mężczyzna, który podczas sesji Rady Miasta wyznał miłość zastępcy prezydenta. Jedynym paragrafem, pod który można podciągnąć sytuację jest 212 k.k., który jest ścigany w trybie prywatno-skargowym. Ponadto Policja nie dysponuje filmem oraz zdjęciami z sesji. Organy ścigania nie zwróciły się do nas po żadne materiały, jeden z naszych dziennikarzy został przesłuchany w sposób niezgodny z prawem, bez dostarczenia wezwania, przedstawienia numeru sprawy lub postępowania. Drugi z dziennikarzy, po konsultacji z prawnikiem, odmówił składania zeznań ze względu na brak wyżej wymienionych dokumentów. Złożyliśmy już w tej sprawie skargę.
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(30)

  • 09.11.2014 19:35  Odpowiedz na komentarz

    a ja zagłosuje w tym roku na nowe nazwiska i młode dziewczyny cha cha i mam gdzies stare mordy ktore juz sie nachapały

  • 04.11.2014 20:57  Odpowiedz na komentarz

    a co mam może głosować na Lidię Rezler z SLD???? Byłą przewodniczącą Solidarności a obecnie jak ja w końcu wywalili to na otarcie łez została członkiem zarządu Solidarności.... tak tak SOLIDARNOŚCI a startuje z listy SLD!!! to jest fałszywy lis!!!!! do tego ruda!!! a rude to fałszywe!!! skandal!

  • 04.11.2014 13:13  Odpowiedz na komentarz

    UWAGA ! Przełom ws. zabójstwa dziennikarza. Zatrzymany były senator Aleksander G. http://niezalezna.pl/61067-przelom-ws-zabojstwa-dziennikarza-zatrzymany-byly-senator-aleksander-g "Na polecenie krakowskiej Prokuratury Apelacyjnej, zatrzymano dziś rano byłego senatora Aleksandra G. Powód? Ma on związek ze śmiercią poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary - informuje TVN24.pl."

  • 03.11.2014 20:12  Odpowiedz na komentarz

    Witam. Pan senator pomylił się nie pierwszy raz z funkcją jaką piastuje. Pomijam to ,że ,, zna się na wszystkim" i ,,wszytko najlepiej wie" , ,,najmądrzejszy obywatel Gniezna" (chyba ma mniemanie , ze w całej historii naszego grodu) niech ten pan zajmie się ,,polityką - ogólnopolską" a nie tą w Gnieźnie. Wydaje mu się ,ze jest ,,Bogiem" i wszystko od niego należy. Ma gdzieś starostę i podrzędnych z PO.
    Kto kieruje się rozumem -wie jak zagłosować w najbliższych wyborach i tych przyszłorocznych.
    Do widzenia PO - dosyć układów.
    W końcu mądrzy ludzie powinni zagłosować inaczej

  • 03.11.2014 18:26  Odpowiedz na komentarz

    Jak taki mądry i wykształcony człowiek jak Spachacz kandyduje z tak znienawidzonej i skorumpowanej partii jaką jest PO? Czy nie ma wiedzy na ten temat? A jeśli ma to dlaczego?

  • 03.11.2014 17:09  Odpowiedz na komentarz

    ...................

  • 03.11.2014 17:09  Odpowiedz na komentarz

    pewnie, że spachacz nie dostanie żadnego stanowiska samorządowego w powiecie. bo dostanie dziekankę, a to już nie stanowisko w powiecie :)

    06.11.2014 12:27

    Jahu na dziekankę tak ale tylko jako pacjent

    03.11.2014 21:04

    Coś za coś; żeby coś dostać, trzeba za to zapłacić.Np. przynależnością do partii, której wytyczne dotąd wcale a wcale nie były człowiekowi takie bliskie lub zupełnie obojętne...

  • 03.11.2014 16:59  Odpowiedz na komentarz

    Polecam przy urnach wyborczych rozliczyć to całe towarzystwo z PEO.

    06.11.2014 12:29

    do Pozdro--------na złość mamie odmrożę sobie uszy oj głupol z ciebie głupol

    03.11.2014 17:45

    Nie zastosuję się do twojego polecenia , zagłosuję na Kowalskiego żeby on został prezydentem kolejną kadencję . Zrobię to między innymi dlatego żebyś Ty i tobie podobni dalej mogli sobie pisać te pierdoły w komentarzach i żebyście się nakręcali kolejne cztery lata

  • 03.11.2014 16:50  Odpowiedz na komentarz

    Kampania przedwyborcza PO na czele z Gruszczyńskim trwa. Ten sam senator nie tak dawno opowiadal nam o darmowych lekach. Czy będzie w tej sprawie prowadzone postępowanie prokuratorskie? Czy taki polityk jak Gruszczyński może w mediach kłamać?

  • 03.11.2014 15:16  Odpowiedz na komentarz

    Znowu ten sam temat, robi się to nudne...

  • 03.11.2014 15:10  Odpowiedz na komentarz

    Panie senatorze czy to oznacza że nie zostanie przewodniczącym rady czy to że nie ma zastąpić pani Trafarskiej na Dziekance ???? W związku z wypowiedzią o bezpieczeństwie proponujemy żeby tyłka wiceprezydenta pilnowało dwóch policjantów z różowymi pałami u boku .

  • 03.11.2014 15:08  Odpowiedz na komentarz

    Oj niektórym już nie wystarcza i próbują nawet oczerniać ludzi w komentarzach.

  • Panie senatorze, czy wie pan co to są dyrdymały...

  • 03.11.2014 14:48  Odpowiedz na komentarz

    Ja widzę że sporo osób potrzebuje leczenia.Zdemaskować ?kogo? za co? Paskudne gnidy żyjecie w tym milicyjnym mieście i za wszelką ceną chcecie aby wasze wystraszone tyłki mundurowi chronili bez potrzeby. Teraz będziemy karać ludzi za uczucia. Największym problem jest zdemaskowanie fałszywego polityka.Jak to możliwe że ktoś jest gejem ???no możliwe ale bzdury o tym pisać.Podajcie nas wszystkich do sądu chętnie się pośmiejemy.Duże stacje potrzebują materiału.Podobno jakaś duża organizacja gejowska przyjedzie do Gniezna bronić swojego. Będzie wcześniej karnawał. Teraz zajmijcie się rozdawaniem prezentów przez członka PZPR towarzysza Kowalskiego. Wszystko jest do przyjęcia ale na cmentarzu ????To dopiero smród na skale kraju

  • i pytam się p[o co ludzie takie spekulacje tworzą. sami są winni

  • 03.11.2014 14:29  Odpowiedz na komentarz

    Można kogos bardzo nie lubiec ale takie rzeczy sa obrzydliwe. Nikt nie zasługuje na takie traktowanie. Wstyd to czytac

  • 03.11.2014 14:11  Odpowiedz na komentarz

    ale głupoty wygadywali bo wiadomo ze Spachacz nie chce iść do starostwa. ale ludzie tworzą

    04.11.2014 13:45

    Pracownicy Dziekanki nie ciesza sie z tej informacji, pracownicy UM owszem pan Spachacz odejdzie.

    03.11.2014 14:40

    jak ciebie to ciekawi to idz i zapytaj, ja mam to

    03.11.2014 14:25

    a dokad chce isc ow pan...

  • Powinni właśnie zdemaskować winowajców bo tak się nie postępuje. I winowajców i autorów obraźliwych i pomawiających wpisów bo to też. W internecie nikt nie jest anonimowy. w Pile takie sprawy miały już swój finał.

  • 03.11.2014 13:59  Odpowiedz na komentarz

    JESZCZE NIGDY NIE SŁYSZAŁAM, ŻE POLICJA NIELEGALNIE KOGOŚ PRZESŁUCHIWAŁA. POLICJA MA TAKIE PRAWO. Nielegalnie można błotem oblewać polityków na tym portalu !

    03.11.2014 14:57

    KRYSTYNA wogóle się nie zdziwię jak nosisz spodnie- dlatego zapytam od kiedy prawda stała się nielegalna ??Zastanawiam się ilu jeszcze w naszych urzędach jest kryptogejów którzy teraz boją się publicznych wyznań. Trzeba było się przyznać a nie przysięgać na Boga. Ludzie mają prawo nie tolerować takich związków tego im nie zabronicie.To teraz z duchem czasów niech katolickie społeczeństwo tego komunistycznego świętego miasta głosuje na kogo chce.Ale czy facet z wąsem całujący drugiego przekona ludzi ???

  • wiadomym jest że P,Rafał Spachacz w żadnym razie nie będzie dążył do postawienia tego młodego mężczyzny przed sądem z powództwa cywilnego.Dlaczego ////??????? BO TO OCZYWISTA OCZYWISTOŚĆ PRZED SĄDEM RÓŻNE RZECZY MOGĄ UJRZEĆ ŚWIATŁO DZIENNE I PO CO TO BY BYŁO PANU RAFAŁOWI NO PYTAM PO CO////???????

  • 03.11.2014 12:43  Odpowiedz na komentarz

    p.senator ,tak lubi telefonicznie niby wyjaśniać np.sprawy pewnych artykułów"wywiadów"a tak naprawdę odbieram to jako zastraszanie.l

    06.11.2014 13:27

    Oj taki brzydal z tego pana oj oj.

PODOBNE TEMATY
Autobusem MPK na plaże w Skorzęcinie, Powidzu i Przybrodzinie! Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Gnieźnie ponownie uruchamia autobusy na plaże. W tym roku mieszkańcy... Środa, 30 maja 2018
Czy w Gnieźnie systematycznie wprowadzany jest totalitaryzm? Kolejny zakaz dla przedsiębiorców Podczas Sesji Rady Miasta Gniezna radni przegłosowali zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach w dzielnicy... Środa, 30 maja 2018
Gnieźnieński kataryniarz odwiedzi dzieci w szpitalu! Potrzebni sponsorzy słodyczy 1 czerwca, z okazji dnia Dziecka, gnieźnieński kataryniarz odwiedzi Oddział Dziecięcy szpitala przy... Wtorek, 29 maja 2018
15 królików w komplecie! Trakt Królewski w Gnieźnie wzbogacił się o kolejne 4 króliki. Oznacza to, że 15 królików mamy już w... Wtorek, 29 maja 2018