X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Przedstawiamy projekty obywatelskie

Czwartek, 23 października 2014
  • Przedstawiamy projekty obywatelskie

Konsultacje społeczne w sprawie części wydatków z budżetu Miasta Gniezna na rok 2015 określane są jako budżet obywatelski. Inicjatywa ma na celu wyłonienie projektów, zgodnie z wolą mieszkańców, które Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski wpisze do projektu budżetu. Wartość tych zadań nie może przekroczyć 500 000 złotych (5 projektów po około 100 000 złotych). Ze środków budżetu obywatelskiego finansowane mogą być zadania inwestycyjne należące do katalogu zadań własnych Miasta Gniezna, możliwych do realizacji w ramach jednego roku budżetowego, czyli 2015.

Do konsultacji wpłynęły aż 33 projekty obywatelskie. Zatwierdzenie propozycji zadań do realizacji odbędzie się w głosowaniu osobistym, które odbędzie się w ramach debaty 28 października 2014 roku o 17.00 w auli Kolegium Europejskiego.
Prawo udziału w głosowaniu ma każdy Mieszkaniec Miasta Gniezna, który ukończył 18 lat. Oddanie głosu odbędzie się poprzez wypełnienie karty do głosowania, wydawanej za okazaniem dowodu osobistego.
Zadania wybrane w głosowaniu zostaną wpisane przez Prezydenta Miasta Gniezna do projektu budżetu Miasta Gniezna 2015, który zostanie przedłożony Radzie Miasta Gniezna.

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 14.03.2015 13:05  Odpowiedz na komentarz

    A kiedy powstanie u nas w Gnieżnie punkt egzaminacyjny Wordu? Ustawa już jest. Tyle sie o tym mówi ale oczywiście brak na to funduszy..a z tego co sie dowiedziałem to Gniezno pomyśli o tym w 2016 roku bo kasa na ten rok jest juz rozplanowana.

  • 23.10.2014 20:56  Odpowiedz na komentarz

    Od kiedy staw na Chłopskiej jest terenem prywatnym? Przecież kiedyś w planie zagospodarowania wpisano ten teren jako naturalny zbiornik wodny i stanowił on teren miejski, miał pełnić funkcję rekreacyjną. Czy ktoś w urzędzie się nie pomylił co do tego terenu?

PODOBNE TEMATY
Mieszkańcy płacą za nieprecyzyjną uchwałę Rady Miasta Gniezna 25 listopada 2015 roku Rada Miasta Gniezna podjęła uchwałę o zmianie uchwały w sprawie ustalenia Strefy... Czwartek, 19 maja 2016
Uroczysta Sesja Rady Miasta Gniezna Z okazji imienin miasta w Starym Ratuszu odbyła się coroczna, uroczysta Sesja Rady Miasta Gniezna. Była... Poniedziałek, 25 kwietnia 2016
Nie będzie marketu przy ul. Poznańskiej Radni wszystkich ugrupowań wzięli pod uwagę głos mieszkańców w sprawie lokalizacji przy ul. Poznańskiej... Środa, 24 lutego 2016
Radni miejscy chcą ZSP nr 4. Powiat jednak nie odda szkoły Radni Rady Miasta Gniezna przegłosowali uchwałę o możliwości przejęcia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych... Środa, 24 lutego 2016