moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

I-sza Sesja Rady Powiatu za nami

Środa, 1 grudnia 2010
 • I-sza Sesja Rady Powiatu za nami

Dzisiaj w Centrum Kultury "Scena To Dziwna" odbyła się I-sza Sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego IV Kadencji. Obrady były poprzedzone konferencjami prasowymi PO i SLD oraz Ziemi Gnieźnieńskiej. Na sesji poznaliśmy nowego starostę i wicestarostę powiatu, przewodniczącego rady powiatu wraz z zastępcami oraz członków zarządu.

O godzinie 13.00 w eSTeDe rozpoczęła się I-sza Sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, którą relacjonowaliśmy dla Państwa na bieżąco. Radni wnieśli do porządku obrad kilka dodatkowych punktów mówiących o wybraniu władz powiatu. Nietypowym akcentem było wejście na salę mężczyzny, który przywiózł swoje dzieci na zajęcia do szkoły mieszczącej się na pierwszym piętrze w budynku Centrum Kultury i nie miał gdzie zaparkować swojego samochodu, ponieważ radni oraz osoby, które przyjechały na sesję zastawiły cały parking. Rodzic zwrócił na to uwagę, po czym został wyproszony z sali. Trzeba przyznać, że samochody faktycznie były zaparkowane w sposób niechlujny.

Każdy radny musiał złożyć uroczyste ślubowanie, którego słowa brzmiały:

Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej.

Radni jako pierwszego wyłonili przewodniczącego Rady Powiatu. Został nim Zdzisław Kujawa z SLD. Wiceprzewodniczącymi zostali: Marian Pokładecki z PO i Tadeusz Pietrzak PiS. Następnie wyłoniono starostę powiatu gnieźnieńskiego, którym został Dariusz Pilak z PO. Stanowisko wicestarosty przypadło Robertowi Andrzejewskiemu z SLD. Etatowym członkiem zarządu została Alina Kujawska-Matanda. Posady nieetatowych członków zarządu przypadły Telesforowi Gościniakowi z SLD i Michałowi Powałowskiemu ze Stowarzyszenia Wielkopolanie.

Pierwsze słowa Dariusza Pilaka skierowane do prasy po wybraniu na stanowisko starosty powiatu gnieźnieńskiego:

Przede wszystkim pamiętajmy o integracji starostwa - to jest nasze pierwsze zadanie. Kierunek i rzeczy, które wytyczyliśmy jako nasze cele są ponadczasowe. Mówię tutaj także o szerszej współpracy z Urzędem Marszałkowskim, bo tylko w ten sposób możemy oddziaływać na strukturę Wielkopolski. Liczę na mądrość całej Rady Powiatu i na udział współpracowników, bo samemu nic się nie da osiągnąć.

Pierwsze słowa Krzysztofa Ostrowskiego skierowane do prasy po wybraniu nowego starosty:

Myślę, że przyszłość pokaże czy powiat trafił w dobre ręce. Patrząc na skład zarządu i koalicje wewnętrzne to mam obawy, chociaż chciałbym głęboko wierzyć, że mój były zastępca, a obecny starosta Dariusz Pilak sprosta wyzwaniom, chociaż na pewno nie będzie mu łatwo. Idą ciężkie czasy. Jeżeli chcemy wzbogacić to, co osiągnęliśmy przez ostatnie 4 lata, to będzie trzeba bardzo rozsądnie tym zarządzać. Patrząc na osobę Tadeusza Pietrzaka, który siedzi obok Zdzisława Kujawy i mając w pamięci poprzednie sesje rady naprawdę mam spore obawy.

Czy koalicja Platformy Obywatelskiej z Sojuszem Lewicy Demokratycznej przyniesie zamierzone efekty zobaczymy na przestrzeni czasu. Miejmy nadzieję, że wprowadzone zmiany wyjdą mieszkańcom naszego powiatu na dobre. Liczmy także na to, że my, jako wyborcy słusznie wybraliśmy samorząd oraz, że nowe władze nie zmarnują pokładanej w nich nadziei.
(Buk)

Czytaj także:

"Jak chcesz uderzyć psa, to kij zawsze się znajdzie"- konferencja ZG
Konferencja PO-SLD w eSTeDe
Dariusz Pilak nowym starostą

Napisz komentarz

Komentarze(4)

 • 06.12.2010 11:27  Odpowiedz na komentarz

  Do świadka zdarzenia .......takie dzieło artystyczne wymyślił p.Ostrowski że szkołę dla dzieci niepełnosprawnych umieścił na piętrze w budynku eSTeDe. Przynajmniej on nie musiał chodzić po schodach a samochód służbowy parkował przed wejściem .......ograniczony kontakt z wyborcami i błędne decyzje doprowadziły że teraz już go nie ma a starostwo jest w innych rękach.....

 • Męszczyzną który wszedł na sale był kierowca busa który przyjechał do szkoły po dzieci niepełnoporawne i w chwili kiedy poszedł po dzieci do szkoły został zastawiony, zresztą nie tylko on, przez samochody urzędników którzy w niechlujny sposób zastawili cały parking mimo że, po drugiej stronie ulicy jest parking na około 150 samochodów. Wybaczcie, ale zdrowi ludzie musieli zaparkować pod samymi dzwiami a dzieci niepełnosprawne, niektóre niechodzące miały skakać w zaspach śniegu przy temp. -10C W prosty sposób można zobaczyć o kogo się martwia radni, o siebie czy o innych.. tarasując drogę wyjazdu niepelnosprawnym.

 • 02.12.2010 21:52  Odpowiedz na komentarz

  Może i masz rację ale nie ma co liczyć na czyste zagrania w naszym mieście.. Nie ważne jaka partia wałki zawsze będą.. był czas sie przyzwyczaić...

 • 02.12.2010 12:39  Odpowiedz na komentarz

  A Pan Budasz został wyrolowany bo przeciez Pilak na prezydenta a Budasz na staroste.i co?pilaka trzeba pocieszyc stołkiem starosty, andrzejewski wice bo to koalicjant. A o Budaszu zapomnieli?Nawet nie jest przewodniczącym.jako wyborca czuje sie oszukany.glosowalem na PO poniewaz mialem juz dosyc ukladow w starostwie a Budasz zrobilby tam porzadek.

PODOBNE TEMATY
Paulina Hennig-Kloska liderką gnieźnieńskiej KO w wyborach parlamentarnych Paulina Hennig-Kloska, Danuta Winiarska, Dariusz Pilak i Paweł Arndt to reprezentacja Koalicji Obywatelskiej... Czwartek, 22 sierpnia 2019
Spotkanie z autorem przygód wikinga Tappiego W niezwykły świat elfów, wodników oraz krasnali wprowadził najmłodszych gnieźnian pisarz Marcin Mortka.... Czwartek, 31 maja 2018
Damian Holecki wystąpi z okazji Dnia Dziecka w Kiszkowie 10 czerwca w Kiszkowie odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka. W programie m.in. pokaz motoparalotni,... Wtorek, 29 maja 2018
Tłumy na festynie w Osińcu W weekend we wsi Osiniec odbył się Festyn z okazji Dnia Matki i Dziecka. Zobaczcie jakie atrakcje przygotowali... Poniedziałek, 28 maja 2018