moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Auto wypadło z jezdni i uderzyło w dom jednorodzinny

Środa, 1 października 2014
  • Auto wypadło z jezdni i uderzyło w dom jednorodzinny

Wczoraj o godz. 23.43 na rondzie Lecha Wałęsy samochód osobowy wypadł z jezdni i uderzył w dom jednorodzinny, po wcześniejszym staranowaniu ogrodzenia. Kierowca miał prawie 2 promile alkoholu.

20 letni gnieźnianin, kierując samochodem marki Hyundai Getz,  jadąc wiaduktem Solidarności od strony ulicy Gdańskiej, nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych, przejechał na wprost przez rondo im. Lecha Wałęsy, uszkodził barierki oddzielające chodnik od jezdni, doszło do wywrócenia pojazdu, który następnie uderzył w budynek mieszkalny, uszkadzając jego elewację. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Podróżujący opuścili pojazd o własnych siłach i zostali przetransportowani przez  karetkę do szpitala w Gnieźnie. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, gdyż rondo Lecha Wałęsy było wyłączone z ruchu. Następnie po pracach dochodzeniowych Policji przystąpiono do wyciągnięcia samochodu z posesji przy użyciu wyciągarki oraz dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych z powierzchni jezdni i chodnika.
Kierowca i 28-letni pasażer zostali przewiezieni do szpitala w Gnieźnie, gdzie po opatrzeniu przez lekarza z otarciami i stłuczeniami zostali zwolnieni do domu.
20-latek odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy oraz w związku z powstałymi uszkodzeniami dowód rejestracyjny pojazdu.
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(15)

  • 07.10.2014 21:51  Odpowiedz na komentarz

    ktos sie wstydzi swojego nazwiska?mogl nie kirowac po pijaku to slawy by nie zyskal

  • 06.10.2014 06:48  Odpowiedz na komentarz

    Zgadzam się z tymi danymi

  • 05.10.2014 22:17  Odpowiedz na komentarz

    Pytam czy osoby które publikują dane osobowe nie będą ukarane? Myślę że tak tu anonimowo się nie pisze i dlatego każda osoba będzie ukarana ! Ciekawe że innych wypadków nikt nie komentuje i nie podaje się danych osobowych !

  • 03.10.2014 17:43  Odpowiedz na komentarz

    za jaja go i na latarnie niech wiśi tak długo aż zmądrzeje

  • 03.10.2014 16:51  Odpowiedz na komentarz

    Debile z Wnr wiadomo

  • 03.10.2014 15:58  Odpowiedz na komentarz

    A IStotne czy patan czy pacan a moze imbecyl,kazde okreslenie w tej sytuacji mieści się w normie dla określenia debili pędzących po pijaku,przecieź tamtędy,po chodniku chodzą ludzie obok ronda,mogli kogoś zabić, ja bym im wlał na zywca do gardła tyle litrów spiritu ile mieli kalori a potem zionął ogniem,a wtedy niech se juz wsiadają za kółko,popaprańcy

  • 02.10.2014 20:41  Odpowiedz na komentarz

    kierowcy nie znam pasażer to żeczwiście patan (CZESIO)

  • 02.10.2014 20:03  Odpowiedz na komentarz

    ludzie ja znam kierowce byl to Robert Cz z Winiar a pasazer Patan :D

  • 02.10.2014 20:00  Odpowiedz na komentarz

    kierowca był Robercik z oś.łokietka 13 z patanem.pozdro

    05.10.2014 22:30

    Ty się dobrze czujesz? Dane podajesz? Zajmij się swoimi sprawami.. Łatwo kogoś oceniać ! To jest karalne !!!!!! Zajmij się sobą!!!!

  • 01.10.2014 21:19  Odpowiedz na komentarz

    Ale musiał zasuwać. Idiotom daje się prawo jazdy i takie maszyny. Uważam, ze kierowca przez pierwsze pięć lat powinien mię obowiązkową blokadę do 50 km/godz.

  • 01.10.2014 15:28  Odpowiedz na komentarz

    niestety jeszcze takiej opcji nie wprowadzono, a powinnni

  • 01.10.2014 12:41  Odpowiedz na komentarz

    A nie przeleciał czasem przez rondo ???Bo tam ślady są.
    A druga sprawa to ubezpieczyciel powinien się sądzić z kierowca a nie poszkodowani.....

  • 01.10.2014 09:12  Odpowiedz na komentarz

    czy zostaną obciążeni kosztami akcji ratowniczej....dość obciążania społeczeństwa wybrykami pijanych kierowców.

    01.10.2014 12:43

    W pełni się z Tobą zgadzam! Każdy nietrzeźwy, który spowodował wypadek czy kolizję powinien co do grosza płacić za koszty akcji ratunkowej.

PODOBNE TEMATY
Kobieta pobita na śmierć! Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie wspólnie z Komendą Powiatową Policji prowadzą śledztwo w sprawie pobicia... Piątek, 5 marca 2021
Sześciotonowy bus Dużo więcej niż dopuszczała norma, bo aż 6 ton ważył samochód przewożący okna plastikowe. Popularny... Piątek, 5 marca 2021
Tragiczny wypadek w Czeluścinie! Dzisiaj ok. godz. 17.00 na drodze krajowej nr 15 w Czeluścinie (trasa Gniezno - Września) doszło do... Czwartek, 4 marca 2021
Rozpoznajesz mężczyznę? Zadzwoń lub napisz! Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży różnych... Czwartek, 4 marca 2021