Logo

Dzień Języków w Gimnazjum nr 3

Artykuł dodany: Wtorek, 30 września 2014
Dzień Języków w Gimnazjum nr 3
REKLAMA

Dzień 26 września został ogłoszony przez Radę Europy Europejskim Dniem Języków. Tego dnia w 47 krajach członkowskich organizowane są akcje mające zachęcić ludzi w każdym wieku do uczenia się nowego języka lub poprawienia znajomości tych, które już znają.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie już po raz drugi włączyło się do obchodów tego święta. W tym roku nauczyciele języków obcych przygotowali dla uczniów quiz z ogólnej wiedzy o krajach, których języków uczą się w szkole oraz lekcje tematyczne, które wykorzystywały różne formy kształcenia. Wśród atrakcji przygotowanych na ten dzień znalazły się m.in.:
  • zajęcia taneczne w języku angielskim (nauka tańca szkockiego),
  • gimnastyka po angielsku,
  • kalambury,
  • film na DVD w języku francuskim, niemieckim i angielskim,
  • zajęcia z mapą świata,
  • spotkanie kulturowe z Australijką,
  • zajęcia komputerowe wykorzystujące ćwiczenia do nauki języka niemieckiego i angielskiego,
  • teleturniej 1 z 10.
Dla chętnych uczniów został ogłoszony Konkurs Plastyczny na najładniejszą pracę trójwymiarową przedstawiającą symbol Wielkiej Brytanii, Francji lub Niemiec.
Dzień języków organizujemy co roku i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem i aprobatą uczniów - mówi dyrektor Gimnazjum nr 3 Elżbieta Fischer. Wiemy, że znajomość języków jest dzisiaj bardzo ważna. Poprzez organizację Dnia Języków chcemy zachęcić naszych uczniów do nauki języków i pokazać, że można to robić przez zabawę. Jak zwykle naszych propozycji jest bardzo dużo, mamy karaoke, kalambury, taniec oraz spotkanie z Australijką.
Ideą tego święta jest propagowanie nauki języka obcego oraz promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy, jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. Nauczyciele gimnazjum uwrażliwiają młodzież, że uczenie się języków daje wymierne korzyści zarówno ludziom młodym, jak i starszym; podkreślają, że nigdy nie jest za późno, aby uczyć się języków i korzystać z możliwości, jakie ta nauka stwarza.
tekst: Gimnazjum nr 3
foto: J.P.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno