Prawie 500 zgłoszeń konkursowych wpłynęło do Miejskiego Ośrodka Kultury. Wszystko za sprawą konkursu „Świąteczne Anioły”. Rekordowa rywalizacja odzwierciedlona została podczas wczorajszej gali.
Rywalizacja podzielona była na kilka kategorii. W poszczególnych grupach zwyciężyli:
Kategoria I – formy płaskie
grupa I:
- Wiktor Rożek (Przedszkole nr 1 w Trzemesznie)
- Emilia Ferenc (SP nr 1 w Trzemesznie)
- Joanna Prus
- Jagoda Hofmann (SP nr 1 w Trzemesznie)
wyróżnienia:
- Amelia Humańska (SP nr 1 w Trzemesznie)
- Zofia Przybył
- Weronika Szczepańska (SP w Żydowie)
- Malwina Frelich (Przedszkole nr 1 w Trzemesznie)
- Dodatkowo wyróżniono najmłodszą uczestniczkę konkursu:
- Magdalena Kubaszewska (3 lata) z Gniezna
grupa II:
- Michalina Musielak z Sieradza
- Weronika Pawlak (Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie)
- Katarzyna Strzyż (SP w Niechanowie)
wyróżnienia:
- Joanna Fedorowicz z Chełmna
- Kalina Nalewska-Dyzmann (SP w Lednogórze)
- Sandra Marwitz (SP nr 3 w Gnieźnie)
- Wiktoria Adamkiewicz z Sieradza
- Michał Żółtowski (Szkoła Muzyczna w Gnieźnie)
grupa III:
wyróżnienie:
- Zofia Kruk (Medyczne Studium Zawodowe w Gnieźnie)
Kategoria II – formy przestrzenne
grupa I:
- Aleksandra Sosnowska (SP nr 1 w Trzemesznie)
- Przedszkole nr 5 „Leśne Ludki” w Gnieźnie
- Amelia Młodzikowska
wyróżnienie:
- Zuzanna Matuszyńska
grupa II:
- Marcelina Krajewska (II Gimnazjum w Trzemżalu)
- Karolina Mierzejewska (SP nr 12 w Gnieźnie)
- Martyna Bruch
- Weronika Łyskawa, Dawid Łyskawa (Zespół Szkół Publicznych w Żydowie)
wyróżnienia:
- Izabela Urbanek (SP nr 3 w Gnieźnie)
- Daria Alicja Kowalewska z Białegostoku
- Julia Kamińska (SP nr 12 w Gnieźnie)
- Sandra Kasprzyk
- Jagoda Urbaniak
grupa II:
- Agnieszka Szyszkowicz
- Anna Sulej
- Martyna Lemiesz (II LO w Gnieźnie)
wyróżnienia:
- Maciej Piechowiak (ZSZ nr 2 w Gnieźnie)
- Dominika Orzołek
- Zenon Semann
Beata Majewska, Adam Kosubiński, Zbigniew Kowalski, Mateusz Nowacki (Środowiskowy Dom Pomocy „Tęcza”)
Sławomir Fecowicz, Michał Grabski, Sylwester Onasz, Krzysztof Zapolnik (ZP w Witkowie)
Sławomir Fecowicz, Michał Grabski, Sylwester Onasz, Krzysztof Zapolnik (ZP w Witkowie)
tekst: (Buk)
foto: MOK, (Buk)
foto: MOK, (Buk)