17 kwietnia w hali sportowej w Kłecku odbyła się XVI Regionalna Spartakiada Uczniowskich Klubów Sportowych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Sport – Uśmiech – Zabawa 2011”. Celem organizowanej spartakiady była aktywizacja Uczniowskich Klubów Sportowych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, popularyzacja kultury fizycznej i rekreacji wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów, włączenie do aktywnej rekreacji wspólnie z dziećmi – rodziców, opiekunów, nauczycieli i sympatyków UKS, popularyzacja idei olimpijskiej oraz wiedzy na temat działalności UKS i MDP.
Organizatorami spartakiady było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Poznaniu i Biuro Terenowe w Gnieźnie wspólnie z:
- Ministerstwem Sportu i Turystyki w Warszawie
- Polskim Komitetem Olimpijskim w Warszawie
- Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu
- Starostwem Powiatowym w Gnieźnie
- Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Wielkopolskiego
- Urzędem Miasta i Gminy Kłecko
- Wielkopolskim Zrzeszeniem LZS w Poznaniu
- Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Kłecku
W ramach spartakiady przeprowadzono blok konkurencji rekreacyjnych i dyscyplin sportowych. W konkurencjach indywidualnych i zespołowych finałowe miejsca zdobyli:
Quiz wiedzy o sporcie:
REMIGIUSZ POPEK – MDP WITKOWO
MICHALINA FURS – UKS „DWÓJKA” KOŁO
SZYMON WOŹNIAK – MDP MIELESZYN
MICHALINA FURS – UKS „DWÓJKA” KOŁO
SZYMON WOŹNIAK – MDP MIELESZYN
Tenis stołowy:
WERONIKA DĘBIŃSKA – UKS GOL SŁAWNO
ALICJA SZYMCZAK – UKS OLIMP Gimnazjum nr 2 Września
ERYK PNIEWSKI – MDP KŁECKO
ALICJA SZYMCZAK – UKS OLIMP Gimnazjum nr 2 Września
ERYK PNIEWSKI – MDP KŁECKO
Rzut piłką do kosza dziewcząt:
JAGODA JANKOWSKA – MDP RUDNIKI
WIKTORIA BORKOWICZ – MDP KŁECKO
NATALIA MUSZALSKA – MDP Szkoła Podstawowa Granowiec
MARTA MOPERT – MDP MIELESZYN
WIKTORIA BORKOWICZ – MDP KŁECKO
NATALIA MUSZALSKA – MDP Szkoła Podstawowa Granowiec
MARTA MOPERT – MDP MIELESZYN
Rzut piłką do kosza chłopców:
MICHAŁ KĘDZIORA – UKS GOL SŁAWNO
MACIEJ MICHALSKI – ZSS im. Janusza Korczaka nr 11 w Gnieźnie
PIOTR EJSAK – UKS OLIMP Gimnazjum nr 2 Września
DAWID KUŁAGA – UKS „SOKOŁY” MIELŻYN
MACIEJ MICHALSKI – ZSS im. Janusza Korczaka nr 11 w Gnieźnie
PIOTR EJSAK – UKS OLIMP Gimnazjum nr 2 Września
DAWID KUŁAGA – UKS „SOKOŁY” MIELŻYN
Slalom piłkarski dziewcząt:
JULITA OCHAPSKA – UKS OLIMP WRZEŚNIA
PATRYCJA SUTKOWSKA – MDP „RUDNIKI”
AGNIESZKA CZAJKOWSKA – ZS im Janusza Korczaka nr 11 w Gnieźnie
PATRYCJA SUTKOWSKA – MDP „RUDNIKI”
AGNIESZKA CZAJKOWSKA – ZS im Janusza Korczaka nr 11 w Gnieźnie
Slalom piłkarski chłopców:
JAKUB KUŁAGA – UKS „SOKOŁY” MIELŻYN
MATEUSZ KACZOR – MDP KŁECKO
HUBERT ZDUNEK – UKS OLIMP Gimnazjum nr 2 Września
MATEUSZ KACZOR – MDP KŁECKO
HUBERT ZDUNEK – UKS OLIMP Gimnazjum nr 2 Września
Przeciąganie liny:
UKS „SOKOŁY” MIELŻYN
MDP GRANOWIEC Gimnazjum
UKS „DWÓJKA” KOŁO
MDP GRANOWIEC Gimnazjum
UKS „DWÓJKA” KOŁO
Rzut lotką dziewcząt:
KAMILA ŁUKASIK – MDP MIELESZYN
WERONIKA GRYGIEL – MDP „ISKIERKI” MODLISZEWO
ANGELIKA WILHELM – UKS „DWÓJKA” KOŁO
WERONIKA GRYGIEL – MDP „ISKIERKI” MODLISZEWO
ANGELIKA WILHELM – UKS „DWÓJKA” KOŁO
Rzut lotką chłopców:
TOMASZ KOSTRZYŃSKI – MDP KŁECKO
MICHAŁ KEDZIORA -UKS GOL SŁAWNO
PATRYK MARTEK – MDP „DYMKI” ZDZIECHOWA
MICHAŁ KEDZIORA -UKS GOL SŁAWNO
PATRYK MARTEK – MDP „DYMKI” ZDZIECHOWA
Skakanka dziewcząt:
KATARZYNA KWIATKOWSKA – UKS OLIMP Gimnazjum nr 2 Września
DARIA KUŁAGA – UKS „SOKOŁY” MIELŻYN
MAGDALENA TRZOSEK – UKS GOL SŁAWNO
DARIA KUŁAGA – UKS „SOKOŁY” MIELŻYN
MAGDALENA TRZOSEK – UKS GOL SŁAWNO
Skakanka chłopców:
PATRYK TYM – MDP „ISKIERKI” MODLICZEWO
RAFAŁ BASIŃSKI – UKS „JARZĄBEK”
TOMASZ ŁAPIŃSKI – UKS „ DWÓJKA” KOŁO
RAFAŁ BASIŃSKI – UKS „JARZĄBEK”
TOMASZ ŁAPIŃSKI – UKS „ DWÓJKA” KOŁO
Mini bramka dziewcząt:
KAMILA KOZŁOWSKA – MDP KŁECKO
KATARZYNA WALCZAK – MDP WITKOWO
ANNA CZYSTA – MDP GRANOWIEC
KATARZYNA WALCZAK – MDP WITKOWO
ANNA CZYSTA – MDP GRANOWIEC
Mini bramka chłopców:
ADRIAN BOCIAN – MDP „RUDNIKI”
FILIP TOMASZEWSKI – UKS „JARZĄBEK”
PATRYK JEZIORSKI – UKS BYLICE
FILIP TOMASZEWSKI – UKS „JARZĄBEK”
PATRYK JEZIORSKI – UKS BYLICE
Skok na piłce dziewcząt:
WIKTORIA SZYMCZAK – UKS „DWÓJKA” KOŁO
PATRYCJA ZIÓŁKIEWICZ – UKS „SOKOŁY” MIELŻYN
MARIKA JANIAK – MDP ”ISKIERKI” MODLISZEWO
PATRYCJA ZIÓŁKIEWICZ – UKS „SOKOŁY” MIELŻYN
MARIKA JANIAK – MDP ”ISKIERKI” MODLISZEWO
Skok na piłce chłopców:
MATEUSZ BIEGAŃSKI – UKS OLIMP Gimnazjum nr 2 Września
FILIP KOŁODZIEJSKI – UKS „DWÓJKA” KOŁO
KRZYSZTOF DOMŻAŁ – MDP GRANOWIEC Szkoła Podstawowa
FILIP KOŁODZIEJSKI – UKS „DWÓJKA” KOŁO
KRZYSZTOF DOMŻAŁ – MDP GRANOWIEC Szkoła Podstawowa
Kręgle dziewcząt:
RANATA PIETRZAK – UKS BYLICE
WERONIKA SZUBERT – UKS JELITOWO
KINGA SIEPAK – MDP KLECKO
KAMILA MIEDZIANOWSKA – UKS GOL SŁAWNO
KLAUDIA BURATYN – MDP GRANOWIEC Szkoła Podstawowa
JULITA BŁASZAK – MDP WITKOWO
WERONIKA SZUBERT – UKS JELITOWO
KINGA SIEPAK – MDP KLECKO
KAMILA MIEDZIANOWSKA – UKS GOL SŁAWNO
KLAUDIA BURATYN – MDP GRANOWIEC Szkoła Podstawowa
JULITA BŁASZAK – MDP WITKOWO
Kręgle chłopców:
ALEKSANDER ADAMSKI – UKS GOL SŁAWNO
JAKUB KUŁAGA – UKS „SOKOŁY” MIELŻYN
MICHAŁ DZIADOSZ – MDP GRANOWIEC Szkoła Podstawowa
PIOTR PEROŃCZYK – ZESPOŁ SZKÓŁ im. Janusza Korczaka w Gnieźnie
MARCIN HERMAN – MDP „ISKIERKI” MODLISZEWO
MICHAŁ MUSIOŁ – UKS „DWÓJKA” KOŁO
JAKUB KUŁAGA – UKS „SOKOŁY” MIELŻYN
MICHAŁ DZIADOSZ – MDP GRANOWIEC Szkoła Podstawowa
PIOTR PEROŃCZYK – ZESPOŁ SZKÓŁ im. Janusza Korczaka w Gnieźnie
MARCIN HERMAN – MDP „ISKIERKI” MODLISZEWO
MICHAŁ MUSIOŁ – UKS „DWÓJKA” KOŁO
Plakat o tematyce „Adam Małysz – Żywa Legenda Polskiego Narciarstwa”:
MARTA MAKOWSKA – UKS OLIMP WRZEŚNIA
MARTA MICHALSKA – UKS „DWÓJKA” KOŁO
KLAUDIA SZEWCZYK – MDP „DYMKI” ZDZIECHOWA
MARTA MICHALSKA – UKS „DWÓJKA” KOŁO
KLAUDIA SZEWCZYK – MDP „DYMKI” ZDZIECHOWA
Przeprowadzono także dodatkową konkurencję „Rzut lotką do tarczy elektronicznej” dla wszystkich chętnych uczestników. W konkurencji tej miejsca finałowe zajęli:
Dziewczęta:
SANDRA GUZIK – MDP „ DYMKI” Zdziechowa
KATARZYNA KWIATKOWSKA – UKS OLIMP Gimnazjum nr 2 Września
WERONIKA WOLNIEWICZ
KATARZYNA KWIATKOWSKA – UKS OLIMP Gimnazjum nr 2 Września
WERONIKA WOLNIEWICZ
Chłopcy:
JAKUB MARCINIAK – UKS „JARZĄBEK”
PATRYK WNUK – MDP „RUDNIKI”
STANISŁAW NACOŃ – UKS JELITOWO
PATRYK WNUK – MDP „RUDNIKI”
STANISŁAW NACOŃ – UKS JELITOWO
W klasyfikacji generalnej wyłoniono sześć najlepszych zespołów:
- UKS OLIMP WRZEŚNIA – 264 pkt.
- MDP KŁECKO – 246 pkt.
- UKS SOKOŁY MIELŻYN – 218 pkt.
- UKS DWÓJKA KOŁO – 212 pkt.
- MDP RUDNIKI – 166 pkt.
- UKS GOL SŁAWNO – 160 pkt.
W klasyfikacji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zajmujących najwyższe miejsca z punktacji generalnej zajęły następujące zespoły:
- MDP KŁECKO
- MDP RUDNIKI
- MDP MIELESZYN
W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, współorganizatorom, sponsorom i działaczom za wkład, zaangażowanie w organizację i przebieg spartakiady.
Stanisław Dolaciński